Windows 10’a Android ve İos Uygulamaları

Windows 10’a Android ve İos Uygulamaları

Yazan -
236

Android ve ios işletim sistemlerdeki Store’daki uygulamaların popülerliğini ve kalitesini herkez biliyor.Bu konuda geri kalan Windows, Windows 10 sürümündeAndroid ve İOS uygulamaları geliyor. Geliştirmede sıkıntı yaşayan windows 10 cihazlarda android ve İOS uygulamalarını göreceğiz. Microsoft’un en büyük sıkıntısıhaline gelen uygulama sorunu windows 10 ile çözülecek gibi duruyor.

Build 2015 konferası kapsamında yapılan açıklamalar dahilinde Windows 10’a Android ve İOS uygulamalarıgeliyor. Tabi geliştiricilerinde bazı çalışmalar üzerinde yoğunlaşmaları gerekecek. Windows 10’a Android ve İOS uygulamaları geliyor tabiki stabilize sorunları olacakmı hep beraber göreceğiz. Build 2015 kapsamındaki açıklamalara göre Microsoft,Visual Studio yazılımı ile bazı araçlar ekledi ve bu araçlar geliştiricilerin işini dahada kolaylaştıracak.

Windows 10’a Android ve İOS uygulamaları yapımında Visual Studio‘ya gelen yeni araçla birlikte yapılan açıklamada Objective C, İOS ve Java android dilleri için geliştirilen uygulamalar kolay bir şekilde windows 10 cihazlara entegre edilebilecek. Windows 10 Android ve İOS uygulamaları ne kadar düzgün çalışacak ve sistemde sorunlar yaratacakmı göreceğiz.

Örnek Candy Crush Saga

Microsoft Windows 10’a Android ve İOS uygulamaları çalışmaları yaparken örnek olarak Candy Crush’u gösterdi. King‘in geliştiridiği bu oyun aslında İOS için geliştirilmişti. Oyun portlanarak Windows phone için yayınlandı. Windows 10’a Android ve İOS uygulamaları için yararlı olacakmı görececeğiz. Microsoft‘un attığı bu adımdan sonra, şimdi de işler geliştiricilere düşüyor. Bakalım Android ve iOS’te uygulamaları olan geliştiriciler, işleri bu kadar kolaylaştıktan sonra, Windows 10‘a Android ve İOS uygulamaları bölümünü getirebilecekmi.

Facebook'dan Yorum Bırakabilirsiniz