Sony Android 5.0 Güncelleme Takvimi

Sony Android 5.0 Güncelleme Takvimi

Sony, Xperia Z serisi için Android 5.0 Lollipop güncelleme takvimini açıkladı. Hangi Sony telefonlar Android 5.0 L güncelleştirmesi alacak görmek için haberimizi okuyabilirsiniz.

sony-xperia-android-5-L-guncelleme-takvimi

Artık resmileşen ve Nexus cihazlara kısa bir süre sonra beklenen Android 5.0 Lollipop güncelleştirmesiyle ile ilgili markalardan ilk açıklamalar geliyor. Açıklama yapan ilk isimlerden biri Sony oldu. Sony, piyasadaki akıllı telefonlarının hangilerinin Android 5.0 güncelleştirmesi alıp almayacağı konusunda açıklama yaptı.

2015 yılından önce Sony tarafına herhangi bir güncelleme gelmeyeceğini belirletelim. Bazı modeller 2015’in ilk çeyreğinde, bazıları ise 2015’in ortalarında güncellenecek. Süreç oldukça uzun ancak Android 5.0 sürümü, Android’in şimdiye kadar yapacağı en önemli ve en büyük güncelleştirme olacak. Bu sebeple beklemeye değeceğini düşünüyoruz. Hangi cihazların Android 5.0 alıp almayacağı Sony’nin resmi blogunda yayınladı. Biz de burada sizlerle şu şekilde paylaşabiliriz ;

Sony-Xperia-Z-Android-5-0-lollipop-guncellestirme

Xperia Z, Xperia ZL, Xperia ZR, Xperia Tablet Z, Xperia Z1, Xperia Z1S, Xperia Z Ultra, Xperia Z1 Compact, Xperia Z2, Xperia Z2 Tablet, Xperia Z3, Xperia Z3v, Xperia Z3 Compact ve Xperia Z3 Tablet Compact, Android 5.0 L güncelleştirmesini alacak.

Güncelleştirmenin dağıtımına Xperia Z3, Xperia Z3 Compact, Xperia Z2 ve Xperia Z2 Tablet modelleriyle başlanacak ardından 2015’in ortasına kadar yukarıdaki yazan tüm cihazlara güncelleştirme ulaştırılmış olacak.

Facebook'dan Yorum Bırakabilirsiniz