Mozilla‘dan yeni internet tarayıcı!

Mozilla‘dan yeni internet tarayıcı!

Yazan -
179

Mozilla Firefox ‘un sanal gerçeklik destekleyen tarayıcı uygulamasından ciddi haberler var…

Geçtiğimiz yaz Oculus Rift ile uyumlu olan sanal gerçeklik destekleyen Firefox uygulamasını deneysel olarak duyuran Mozilla artık resmi adımları atmaya başladı. Sanal gerçeklik atılımıyla birlikte eski popüleritesine kavuşmak isteyen şirket WebVR özelliklerinin geliştirici sürümlerini yayınladı.

yeni-mozilla-firefrox-WebVR-tarayici-e1422597648611

Sanal gerçekliğin gün geçtikçe ilgiyle izlenen bir teknoloji hale gelmesini fırsata çevirmek isteyen Mozilla, sanal gerçeklik cihazlarıyla uyumlu çalışabilecek bir tarayıcı için kolları herkesten önce sıvadı. Geçtiğimiz yaz sanal gerçeklik ile ilgili bir etkinlikte duyurulan Firefox ‘un bu versiyonu hazır hale gelmek üzere. Bu özellikteki bir tarayıcının sanal gerçeklik cihazları için değil kullanıcıların web deneyimleri için bir iyilik olacağının altını çizen Mozilla en büyük rakibi Google ‘ın da bu sayede bir adım önüne geçmiş oldu. Google ‘ın da WebVR özelliklerini destekleyen bir Chrome versiyonu üzerinde çalıştığı biliniyor fakat bu proje şu anda resmiyetten çok uzakta.

Şimdilik geliştiricilere sunulan yeni Firefox sürümünün ilerleyen zamanlarda sadece Oculus Rift değil, Linux, Androidve Google Cardboard desteği de sağlayacak olması ise en sevindirici haberlerden biri.

Facebook'dan Yorum Bırakabilirsiniz